Menu

اخبار

ضرورت اتخاذ تمهیدات لازم برای هزینه نگهداری کالاهای قاچاق

ضرورت اتخاذ تمهیدات لازم برای هزینه نگهداری کالاهای قاچاق

استاندار کردستان:
ضرورت اتخاذ تمهیدات لازم برای هزینه نگهداری کالاهای قاچاق
استاندار کردستان، ابراز امیدواری کرد، تمهیدات لازم برای تامین هزینه انتقال و انبار کالاهای موجود در انبارهای سازمان اموال تملیکی که حکم استرداد می‌خورد، اندیشیده شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی و به نقل از خبرگزاری فارس، عبدالمحمد زاهدی در یازدهمین جلسه کمیسیون اصلی قاچاق کالا و ارز استان کردستان که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار کرد: در بحث عرضه طلای غیراستاندارد به ویژه در شهرستان‌هایی که کشفیات بیشتری داشته‌ایم باید با دقت بیشتری عمل شود.
وی با بیان اینکه مردم در زمینه احتمال غیراستانداردبودن طلا اطلاعات چندانی ندارند، خاطرنشان کرد: در راستای اجرای طرح یکپارچه‌سازی فاکتورها در طلافروشی‌های سطح استان اقدامات لازم باید انجام شود و  تصریح کرد: در بحث یکپارچه‌سازی فاکتورها حتما نیازی نیست که فاکتورها از نظر شکل یا جنس شبیه هم باشد فقط باید آیتم‌هایی که مدنظر است در تمام فاکتورهای فروش طلا یکسان‌سازی شود.
زاهدی بر حساسیت هرچه بیشتر در بحث برخورد با کالاهای خوراکی و آرایشی قاچاق در استان تاکید کرد و گفت: برای مقابله هدف‌مندتر با این موضوع باید جلوی ورود اینگونه اقلام در مبادی ورودی مرزها گرفته شود که به صورت مستقیم با سلامت مردم ارتباط دارند.
وی خاطرنشان کرد: ضمن جلوگیری از ورود اینگونه اقلام قاچاق به کشور در مبادی مرزی، باید بحث آموزش به مردم در زمینه مضررات استفاده از این قلم کالاها در قالب برنامه‌های فرهنگی و آموزشی مورد توجه قرار گیرد.
استاندار کردستان با بیان اینکه شاید ورود اینگونه اقلام به کشور حتی با هدف بیوتروریسم برای اشاعه بیماری‌های واگیر در جامعه باشد لذا باید با حساسیت هرچه بیشتر و مشارکت دستگاه‌های متولی در این زمینه اقدام شود.
زاهدی اضافه کرد: هرچه در مبادی مرزی بتوانیم با ورود اینگونه کالاها برخورد کنیم قطعا میزان برخورد با جلوگیری از عرضه این دست کالاهای قاچاق در صنوف کمتر خواهد شد.
استاندار کردستان اضافه کرد: با توجه به افزایش 4 برابری تعداد روسای شعب رسیدگی به پرونده‌های قاچاق کالا، شاهد تسریع در روند اجرای احکام و در نتیجه جلوکیری از تجمیع این کالاها در انبارهای اموال تملیکی استان خواهیم بود.
زاهدی در خصوص تعیین تکلیف اموال دپوشده در انبارهای اموال تملیکی استان، گفت: اولویت باید با فروش اموال باشد و هرچه زودتر انبارها تخلیه شود.
وی بر خودداری از امحای البسه موجود در انبارهای تملیکی با شرط گرفتن تاییده بهداشتی شد و اظهار کرد: این البسه با تایید بهداشت، در اختیار دستگاه‌های حمایتی قرار بگیرد.
استاندار کردستان گفت: لاستیک‌‌ها و لوازم یدکی خودرو موجود در انبارهای اموال تملیکی استان نیز در اختیار دستگاه‌های اداری دارای نیاز قرار گیرد.
زاهدی ضمن تقدیر از عملکرد نیروی انتظامی در بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان کردستان، گفت: اینکه تعداد پرونده‌ها نسبت به مدت زمان مشابه کم شده مهم نیست، چراکه اولویت ما در استان مبارزه با باندهای بزرگ و اقلام ممنوعه است.

امتیاز به خبر :