Menu

اخبار

پيام نوروزي مدیر عامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی

پيام نوروزي مدیر عامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی

 
یا مقلب القلوب والابصار یا مدبراللیل والنهار
یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال

در آستانه فصل بهار و حلول سال نو، بهترين تبريكات و شادباش‌هاي خود را به همكاران عزيز و گرانقدر و همچنين خانواده‌هاي محترم آنان عرضه داشته، از خداوند منان مي‌خواهم كه دل‌هاي همه ما را به نور ايمان منور، اعمال‌مان را به زينت تقوا مزين و قدم‌هاي ما را در راه خدمت به بندگانش استوارتر گرداند.
همكاران عزيز
سالي كه گذشت با توجه به نامگذاري آن به سال همت و كار مضاعف، يقيناً سالي توأم با تلاش و كوشش بيشتر همه كاركنان در راستاي رسيدن به اهداف و برنامه‌هاي پيش‌بيني شده سازمان بود، اما آنچه كه امروز بايد بيشتر مورد توجه و امعان نظر قرار گيرد، اهداف و برنامه‌هاي پيش‌رو در آينده است.
با وجود آنكه از حضور اينجانب در سازمان جمع‌آوري و فروش اموال تمليكي مدت زيادي نمي‌گذرد، اما طي همين مدت كوتاه به ظرفيت‌ها، قابليت‌ها و توانمندي‌هاي سازمان و كاركنان شريف آن در انجام وظايف و مسئوليت‌هاي واگذار شده پي برده‌ام و از اين‌رو با توجه به بيش از 20 سال تجربه كاري مرتبط با امور بازرگاني و گمركي، مايلم به برخي از سرفصل‌هاي مهم فعاليت و حركت آينده سازمان اشاره كنم و انتظار دارم كه همه همكاران به‌ويژه مديران محترم ستادي و استاني همچون گذشته وجهه همت خود را براي تحقق اين سرفصل‌ها به كار گرفته و از حداكثر توان خويش در اين جهت استفاده نمايند.
همانند همه دستگاه‌ها، سازمان‌ها و شركت‌هاي دولتي، سازمان جمع‌آوري و فروش اموال تمليكي نيز به‌عنوان امين و امانت‌دار دولت و مردم ، نيازمند تحولي جدي و اساسي به‌منظور افزايش كارآيي، بهبود روش‌ها و نقش‌آفريني بيشتر و پررنگ‌تر در حيطه وظايف و مسئوليت‌ واگذار شده به اين سازمان است و به نظر مي‌‌رسد كه در نخستين گام بازمهندسي ساختار و اتخاذ سازوكارهاي مناسب براي ارتقاي جايگاه و افزايش بهره‌وري سازمان، امري لازم و ضروري است.
همچنانكه قبل از اين نيز يادآور شدم انتظار دارم كاركنان، همه تلاش خود را براي تعالي و ارتقاء جایگاه سازمان به‌كار گيرند تا بتوانيم بعنوان تنها سازمان تخصصی در تعیین تکلیف اموال دولتی مجموعه‌اي پويا، كارآمد، چابك، دانش محور، روزآمد و مشتري‌مدار داشته باشيم و با تعامل فعال و سازنده با دستگاه ها و سازمان های مرتبط به دنبال پذیرش مسئولیت ها و وظایف جدید و توسعه خدمات و ارائه هر چه مطلوبتر آن به دولت و مردم باشیم.
همكاران بسيار گرامي و سخت‌كوش اينجانب در اقصي نقاط كشور به‌خوبي واقفند كه امروزه رمز موفقيت سازمان‌ها در تحقق اهداف و برنامه‌هايشان، استفاده بهينه از نيروي انساني و همكاري جمعي است. به همين دليل يكي از مهمترين اقدامات سازمان در سال آينده احصاي نيازها در حوزه منابع انساني و فراهم كردن شرايط و فضاي مناسب براي توزيع وظايف و مسئوليت‌ها براساس توانايي‌ها و تخصص افراد خواهد بود.
پاسخگويي به نيازهاي منطقي كاركنان و تلاش براي تأمين رفاه و معيشت همكاران از نكات بسيار مهم در ايجاد و افزايش رضايت شغلي و ارتقاي بهره‌وري است كه به‌نوبه‌خود موجب ايجاد نشاط كاري، روحيه قوي‌تر و تعلق سازماني براي انجام وظايف محوله خواهد شد. مديريت سازمان با اعتقاد به اثربخشي اين سياست، حداكثر تلاش خود را براي جلب مشاركت و همكاري كاركنان در جهت پيشبرد سياست‌ها و اهداف تعيين شده سازمان به كار خواهد بست.
تقويت و تجهيز مديريت‌هاي ستادي و استاني براساس الگوهاي مناسب، ضمن ايجاد سرعت عمل و كاهش هزينه‌ها، بهره‌وري در انجام كارها را افزايش خواهد داد. در اين جهت لازم است كه مديريت‌هاي فوق، برنامه‌هاي خود را در زمينه سياستگذاري نظارت و كنترل تدوين و ارائه نمايند.
يكي از مهمترين اهداف و سياست‌هاي نظام جمهوري اسلامي ايران در جهت رشد و توسعه اقتصاد ملي، اجراي سياست‌هاي اصل44، ابلاغي مقام معظم رهبري و قانون آن است كه سازمان‌ها و دستگاه‌هاي اجرايي را به واگذاري امور تصدي‌گري به بخش غيردولتي مكلف مي‌نمايد. در اين چارچوب سازمان جمع‌آوري و فروش اموال تمليكي نيز تلاش خواهد كرد تا با برون‌سپاري بخش‌هايي از فعاليت‌هاي غيرحاكميتي خود، به اين وظيفه عمل كند.
مباحثي همچون تجهيز سازمان به فناوري‌هاي نوين و تقويت سيستم‌هاي نرم‌افزاري و سخت‌افزاري به منظور ايجاد ارتباط سيستمي در سطح سازمان، توسعه دوره‌هاي آموزشي با هدف ارتقاي سطح دانش تخصصي همكاران، افزايش بهره‌وري و بهبود خدمات‌رساني، ترويج و اشاعه فرهنگ امانتداري به‌عنوان يك ارزش والا، احترام گذاشتن به يكديگر و حفظ حريم و حرمت‌ها، رعايت اصول اخلاقي و كرامت انساني و... كه بحمدالله در حال حاضر در سازمان جاري و ساري، است بايد هر چه بيشتر مورد توجه قرار گيرد و پيشرفت‌هاي مادي و معنوي، توأمان در سازمان جلوه‌گر باشد.
اطمينان دارم كه با وجود كاركنان فرهيخته، آگاه و متخصص در سازمان، ظرفيت بسيار بالايي از توان پيشنهاددهي و ارائه راهكارهاي مؤثر و سازنده در بدنه سازمان نهفته است كه مي‌تواند به منصه ظهور و بروز برسد و موجبات پيشرفت  و تعالي سازمان را فراهم آورد. به همين دليل، اينجانب و همه مديران ستادي و استاني در همه حال براي شنيدن نظرات، پيشنهادها و ديدگاه‌هاي همكاران مشتاق و آماده هستيم، اميدوارم بتوانيم در سال آينده با همدلي، همكاري و همفكري همه خواهران و برادران همكار در اقصي نقاط كشور گام‌هاي بلندتري در جهت خدمت به نظام مقدس جمهوري اسلامي ایران و مردم عزيزمان برداريم.
بار ديگر فرارسيدن سال نو و بهار دل‌انگيز را به همه كاركنان امين، خدمتگزار و زحمتكش سازمان و خانواده‌هاي گرامي آنان به‌ويژه خانواده‌هاي محترم شهدا و ايثارگران تبريك و تهنيت عرض نموده از خداوند متعال تندرستي و سعادت همگان را خواهانم.

                                                                                                           اردشیر محمدی
                                                                                                 رئیس هیات مدیره و مدیر عامل


 

امتیاز به خبر :