Menu

اخبار

با تسهیل شرایط به جای امحاء، می توان کالاهای قاچاق را صادر نمود

با تسهیل شرایط به جای امحاء، می توان کالاهای قاچاق را صادر نمود

استاندار لرستان:
با تسهیل شرایط به جای امحاء، می توان کالاهای قاچاق را صادر نمود
جلسه هماهنگی در خصوص اموال تملیکی استان لرستان با حضور استاندار لرستان و مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی و برخی مدیران دستگاه های اجرایی این استان برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی،در این جلسه مهندس بازوند استاندار لرستان با اشاره به پیگیری های انجام شده برای استقرار نمایندگی اموال تملیکی در استان ،گفت:پیش از این، به مدت بیش از 36 سال کار رسیدگی به اموال تملیکی در استان مرکزی انجام می شد که با پیگیری هایی که در دولت تدبیر و امید صورت گرفت و با آغاز به کار دفتر نمایندگی اموال تملیکی در لرستان،امور مربوطه در همین جا انجام می شود.
مهندس بازوند با بیان برخی مشکلات دفتر امور تملیکی استان،گفت: تشکیلات اداری این نمایندگی در استان لازم است تقویت شود.همچنین برگزاری مجدد مزایده جهت واگذاری این اموال را درخواست نمود.
استاندار لرستان اصلاح قوانین مربوط به تعیین تکلیف اموال تملیکی را موجب بهبود شرایط برخورد با قاچاق کالا دانست و گفت:با تسهیل شرایط و با تنظیم قوانین مناسب، می توان به جای امحاء،از برخی اموال و کالاها در جای مناسب اعم از دستگاههای کاشف یا برای صادرات بهره برداری نمود.
امین دلیری نیز در این جلسه با اشاره به ابلاغ آئین نامه مواد 55 و 56 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز،گفت: بر اساس آئین نامه ابلاغی برخی کالاها که مشابه داخلی ندارند طی مزایده به فروش گذاشته خواهند شد، اموالی نیز که دارای مشابه داخلی باشند برای صادرات در نظر گرفته شده و طی تفاهم نامه ای با اتاق بازرگانی یا تجار، به کشورهای دیگر صادر خواهند شد و کالاهای غیر استاندارد و فاقد مجوزهای قانونی نیز در فرآیند انهدام قرار خواهند گرفت.
دلیری با اشاره به انجام تغییرات در ساختار سازمانی اموال تملیکی،گفت: بزودی و با ابلاغ چارت سازمانی سازمان اموال تملیکی،مشکل پرسنلی نمایندگی این سازمان در استان لرستان برطرف خواهد شد.

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط