Menu

اخبار سازمان

اعلام آمادگی اتاق بازرگانی شیراز برای صادرات کالاهای اموال تملیکی

اعلام آمادگی اتاق بازرگانی شیراز برای صادرات کالاهای اموال تملیکی


اعلام آمادگی اتاق بازرگانی شیراز برای صادرات کالاهای اموال تملیکی
رئیس اتاق بازرگانی، صنعت،معدن، تجارت و کشاورزی شیراز گفت: در صورت فراهم شدن امکان صادرات مجدد کالاهای سرمایه ای سازمان اموال تملیکی، بازرگانان کشور همه تلاش خود را برای ارزآوری از این طریق به کار خواهند بست.
 مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی طی سفر به استان فارس با رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی شیراز دیدار کرد. 

در این دیدار امین دلیری، مدیرعامل این سازمان بر جنبه های زیان بار قاچاق و مشکلات فراوانی که برای اقتصاد کشور و به ویژه تولید به همراه دارد اشاره کرد. وی با اشاره به طرح ساماندهی و شناسنامه دار کردن انبارهای کشور که در حال حاضر در دو استان بصورت پایلوت در حال اجراست بر ضرورت شفاف سازی فعالیت‌های تجاری و حمایت از تجارت قانونی تاکید کرد . 

در این جلسه رئیس اتاق بازرگانی شیراز با تاکید بر ضرورت حمایت از تولید ملی، بهترین روش مبارزه با پدیده شوم قاچاق را حمایت از تولید و مصرف کالای ایرانی دانست. وی ضرورت ارتقا سطح کیفی و کاهش قیمت تمام شده کالای تولیدی را از مهمترین ارکان ارتقای رقابت پذیری کالای ایرانی در مقابل قاچاق دانست.

رازقی بااشاره بر ضرورت انهدام کالاهای قاچاق سلامت محور بر ضرورت حفظ اموال بیت المال نیز تاکید کرد. رازقی گفت زمانی که کالاهای سرمایه ای مکشوفه قاچاق پس از طی مراحل قضایی در سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی قرار میگیرد در حقیقت بیت المال محاسبه شده و بنا بر این حفظ و حراست و تلاش در جهت استفاده مطلوب از این کالاها بسیار با اهمیت است. 

جمال رازقی با اعلام آمادگی اتاق بازرگانی شیراز برای تهیه طرح صادرات و تدوین شیوه نامه صادرات کالاهای سازمان اموال تملیکی گفت اینکه کالاهای مکشوفه قاچاق اجازه حضور در بازار داخل را نیابند بسیار با اهمیت است لیکن در هرصورت برای کالای سرمایه ای مکشوفه قاچاق ارز مملکت هزینه شده و بایستی در جهت باز گرداندن ارز مملکت به بیت المال تلاش کرد. 

وی گفت در صورت فراهم شدن امکان صادرات مجدد کالاهای سرمایه ای تملیکی، تجار و بازرگانان کشور همه تلاش خود را برای ارزآوری و صادرات کالاهای مذکور به کار خواهند بست. 

در این دیدار مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی از مشارکت اتاق بازرگانی برای تهیه شیوه نامه و طرح صادرات کالاهای مکشوفه قاچاق استقبال کرد.
 

امتیاز به خبر :