Menu

اخبار سازمان

خودروهای 2500 سی سی در انتظار تعیین و تکلیف / برنامه های راهبردی سازمان اموال تملیکی درصف اجراء قرار دارند

خودروهای 2500 سی سی در انتظار تعیین و تکلیف / برنامه های راهبردی سازمان اموال تملیکی درصف اجراء قرار دارند

امین دلیری:
خودروهای 2500 سی سی در انتظار تعیین و تکلیف / برنامه های راهبردی سازمان اموال تملیکی درصف اجراء قرار دارند
به گزارش روابط عمومی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی امین دلیری رئیس هیات مدیره و مدیر عامل این سازمان امروز در نشست خبری در وزارت امور اقتصادی و دارایی، با بیان اینکه خودروهای لوکس قاچاق وارد شده به کشور هنوز تعیین تکلیف نشده و در انبارهای ما باقی مانده اند، افزود: براساس مصوبه هیات وزیران خودروهای ۲۵۰۰ سی سی به بالا باید به کشور سازنده اعاده شوند.
مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی با تاکید بر اینکه باید قوانین مربوط به ورود خودروهای 2500 سی سی به بالا در کشور اصلاح شود، افزود: در حال حاضر این قبیل خودرو ها به شرط اینکه از کشور خارج شود به صورت مذاکره یا مزایده مرجوع می شود و یا در مناطق آزاد در داخل کشور می توان مورد استفاده قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه دولت باید مقررات مربوط به واردات خودروهای 2500 سی سی به بالا  را تغییر دهد، بیان کرد: این دسته از خودروها باید با تنظیم و اصلاح تعرفه وارد کشور شوند و در صورت تغییر تعرفه و شاخص ارزیابی، نظیر قیمت و حجم موتور، واردات این خودروها از مبادی قانونی می تواند انجام پذیرد.
دلیری از تعیین تکلیف 60 درصدی اموال گروه امیر منصور آریا خبر داد و درباره تعیین تکلیف اموال بابک زنجانی گفت: در صورت قطعی شدن احکام قضایی در رابطه با ایشان، سازمان اموال تملیکی آمادگی تعیین تکلیف اموال وی را نیز دارد.
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان اموال تملیکی در راستای اقدامات راهبردی سازمان اظهار داشت: کنترل قاچاق کالا ساز و کار خود را می طلبد و در حال حاضر ما باید زیرساخت ها و تجهیزات خود را بر پایه فناوری اطلاعات و ارتباطات بنا کنیم که خوشبختانه این سازمان با راه اندازی سامانه نظارت مرکزی توسط دوربین های هوشمند، ردیابی وسیله حمل کالا از طریق GPS و همچنین استفاده از پلمپ الکترونیکی جهت ایجاد حمل و نقل امن توانسته قدم بزرگی در این زمینه بردارد. ایشان از فروش اموال تحت اختیار در بورس کالا در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: ورود سازمان در بورس کالا موجب رقابتی شدن بازار می شود و در نهایت عرضه مطلوبتر کالا را همراه خواهد داشت.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در پایان افزود: سامانه فروشگاهی سازمان به نام "ایران اموال"  از دیگر سامانه‌های الکترونیکی سازمان اموال تملیکی است که در آینده ای نزدیک افتتاح خواهد شد که در این سامانه همه اموال به صورت مصور و با مشخصات کامل در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت.

امتیاز به خبر :