Menu

اخبار سازمان

چهارمین مزایده بزرگ الکترونیک در دولت برگزار می شود

چهارمین مزایده بزرگ الکترونیک در دولت برگزار می شود

چهارمین مزایده بزرگ الکترونیک در دولت برگزار می شود
مدیر عامل سازمان جمع آوری وفروش اموال تملیکی از برگزاری چهارمین مزایده الکترونیکی اموال منقول این سازمان در سطح کشور خبر داد .
به گزارش روابط عمومی سازمان اموال تملیکی ،  اردشیر محمدی در سمینار آموزشی سامانه مزایده الکترونیک ( سما )  با اعلام این خبر افزود : سازمان اموال تملیکی به عنوان یک سازمان دولتی پیشرو در برگزاری مزایده های الکترونیک ، چهارمین مزایده سراسری اموال منقول را به صورت الکترونیکی برگزار می نماید .
مدیر عامل سازمان اموال تملیکی در ادامه افزود : طی سال جاری با برنامه ریزی و اتخاذ تمهیدات لازم موفق به برگزاری بزرگترین مزایده های الکترونیکی در کشور شدیم و سه مزایده را به صورت الکترونیکی و آزمایشی برگزار نموده و در حال حاضر مزایده شماره 150  اموال منقول در حال برگزاری است و با این اقدام مهمترین فرآینده سازمان جمع آوری وفروش اموال تملیکی که برگزاری مزایده های سراسری است به صورت الکترونیکی انجام می پذیرد .
وی با موفق ارزیابی کردن مزایده های الکترونیکی گفت : اگرچه در اجرای مزایده های الکترونیک با چالشها و محدودیتهای مختلفی مواجه بودیم ولی خوشبختانه توانستیم مزایده ها را به صورت الکترونیکی برگزار نماییم و در شش ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته  100 درصد رشد در فروش اموال منقول داشته باشیم .
محمدی با تاکید بر ضرورت تقویت زیر ساختها وتوسعه آموزش نیروی انسانی افزود : ما به دنبال ایجاد حرکتی نو در اقتصاد کشور هستیم تا در حد سازمانهای بزرگ برای دولت و جامعه اثر گذار باشیم و به عنوان یکی از تامین کنندگان منابع مالی دولت حضور جدی تری در اقتصاد ایفا نماییم و این امر نیازمند تقویت همه جانبه ظرفیتهای سازمان از جمله منابع انسانی است .
رئیس هیات مدیره سازمان اموال تملیکی با اشاره به اقدامات مهم سازمان در تعیین تکلیف اموال دولتی افزود : این سازمان امروز به چابکی رسیده و در انجام وظایف و ماموریتهای خود سرعت و دقت بالاتری دارد ، به طوریکه امروز دیگر کالای رسوبی در گمرکات کشور نداریم که در زمان مقرر توسط سازمان اموال تملیکی تعیین تکلیف نشده باشد .
وی در ادامه با تاکید بر ایفای نقش حاکمیتی سازمان در تعیین تکلیف اموال مشمول قانون تاسیس سازمان افزود : وظایف حاکمیتی سازمان بر کارکرد آن به عنوان یک بنگاه اقتصادی ارجحیت دارد و از این رو تمامی کالاهایی که قابلیت مصرف ندارند و به سلامت مردم و جامعه آسیب میرسانند و برای تعیین تکلیف در اختیار این سازمان قرار گرفته است باید منهدم و از چرخه مصرف خارج شوند و خاطر نشان نمود :  در همین رویکرد و در راستای حمایت از تولیدکنندگان، سازمان اموال تملیکی با تقاضای گمرکات، نسبت به اعاده کالاهای متروکه جهت انجام مراحل قانونی و ترخیص توسط صاحبان کالا اقدام می نمایند که از بارزترین اقدامات حاکمیتی این سازمان بشمار می رود.

امتیاز به خبر :