Menu

اخبار سازمان

تعیین تكلیف كالاهای قاچاق استان مركزی باید در كوتاه ترین زمان ممكن انجام شود

تعیین تكلیف كالاهای قاچاق استان مركزی باید در كوتاه ترین زمان ممكن انجام شود

مدیرکل دفتر امنیتی و انتظامی استانداری مرکزی:
تعیین تكلیف كالاهای قاچاق استان مركزی باید در كوتاه ترین زمان ممكن انجام شود
دبیر كمیسیون مبارزه با قاچاق كالا و ارز و مدیركل دفتر امنیتی و انتظامی استانداری استان مركزی گفت: تعیین تكلیف كالاهای قاچاق در انبارهای گمركات این استان باید در كوتاه ترین زمان ممكن انجام شود.
به گزارش سازمان اموال تملیکی 'شهرام بیدل' در سومین نشست كمیسیون مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان مركزی که در محل مدیریت اموال تملیکی این استان برگزار گردید افزود: اجرای ماده 52 قانون مبارزه با قاچاق كالا و ارز از برنامه های اولویت دار در رسیدگی به پرونده ها و كالاهای قاچاق است كه باید با همكاری دستگاه های مربوطه صورت گیرد.
وی اظهار كرد: ماده 52 قانون مبارزه با مجرمان قاچاق كالا و ارز شامل موارد سریع الفساد، كسر قیمت فاحش، هزینه نگه داری بالا و خواب كالای بالای یك سال در انبارها است.
دبیر كمیسیون مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان مركزی بیان كرد: هم اكنون 227 پرونده از این گونه كالاها با ارزش 23 میلیارد ریال در این استان موجود است كه لازم به پیگیری و رسیدگی است.
بیدل خاطر نشان كرد: با توجه به حجم بالای كالا در انبارهای این استان توان نگهداری این گونه كشفیات به صورت طولانی مدت وجود نداشته و باید در فروش آنها سرعت عمل داشت.
وی ادامه داد: تشكیل كارگروه پرونده های مهم برای رسیدگی به این كالاهای قاچاق از مواردی است كه مشكلات و سختی های مربوط به تعیین تكلیف كشفیات را تسهیل می كند.
مدیركل دفتر امنیتی و انتظامی استانداری استان مركزی توضیح داد: طرح شبنم یكی از اقدامات مهم و اساسی در جلوگیری از بروز قاچاق و ورود اینگونه كالاها به بازار است كه باید با همكاری سازمان صنعت، معدن و تجارت عملیاتی شود.
بیدل یادآور شد: اطلاع رسانی عمومی در خصوص طرح شبنم باید از سوی همه رسانه های دیداری، شنیداری و نوشتاری انجام شود.
سرپرست مدیریت جمع آوری و فروش اموال تملیكی استان مركزی عنوان كرد: این سازمان یك حلقه از زنجیره مبارزه با قاچاق كالا است كه به تنهایی قادر به انجام كلیه فعالیت های این حوزه نمی باشد و نیازمند حمایت همه دستگاه های مرتبط است.
'حمید رحیمی پور' گفت: در راستای اجرای صحیح ماده 52 قانون مبارزه با مجرمان قاچاق كالا نیاز به حضور همه دستگاه ها و نمایندگان قضایی و اجرایی است كه باید تك به تك انجام وظیفه كنند.
وی اظهار كرد: پرونده های مربوط به ماده 52 باید ماهانه و به صورت مستمر مورد بررسی و تعیین تكلیف قرار گیرد و در این راستا اموال تملیكی آمادگی كامل خود را اعلام می كند.
سرپرست مدیریت جمع آوری و فروش اموال تملیكی استان مركزی افزود: نقش گمركات، اداره كل تعزیرات حكومتی، نیروی انتظامی و صدا و سیما بسیار مهم و حیاتی است و باید به آن دقت شود.
رحیمی پور اضافه كرد: ارائه گزارش عملكرد مدون و مكرر از فعالیت های اخیر در حوزه كالای قاچاق و ماده 52 از نیازهای اصلی در رفع مشكلات پیش رو است كه امید است با همكاری و مساعدت كلیه ارگان ها انجام شود.

امتیاز به خبر :