Menu

اخبار سازمان

سازمان اموال تمليكي وارد مرحله سوددهي شد

سازمان اموال تمليكي وارد مرحله سوددهي شد

اردشير محمدي، مديرعامل سازمان جمع‌آوري و فروش اموال تمليكي:
سازمان اموال تمليكي وارد مرحله سوددهي شد

سازمان جمع‌‌آوري و فروش اموال تمليكي پس از سال‌ها زيان‌دهي، اكنون به سوددهي رسيده است و حتي در بودجه پيشنهادي اين سازمان براي سال آينده افزايش درآمد پيش‌بيني شده است.
اردشير محمدي، مديرعامل سازمان جمع‌آوري و فروش اموال تمليكي با بيان اين مطلب در مراسم گراميداشت بيستمين سالگرد تأسيس سازمان اموال تمليكي كه با حضور اعضاي هيأت عالي نظارت، هيأت مديره و معاونين و مديران ستادي برگزار شد، گفت: براساس آمار عملكرد 10 ماهه سال‌جاري، سازمان جمع‌آوري و فروش اموال تمليكي از بابت فروش اموال منقول رشد مناسبي داشته و از حالت زيان‌دهي خارج شده و به سوددهي  رسيده است.
وي افزود: طي يك سال گذشته به‌رغم كمبودها و چالش‌هاي موجود در زمينه منابع انساني و زيرساخت‌ها، با همكاري همه همكاران، قدم‌هاي مثبتي در جهت رفع مشكلات و بهبود وضعيت سازمان برداشته شده و انتظار مي‌رود كه روند افزايش درآمدها در سال آينده با شتاب بيشتري دنبال شود.
محمدي همچنين گفت: يكي از اقدامات مهم و قابل توجه كه در اين مدت در سازمان انجام شده طراحي سيستم الكترونيكي مزايده‌ها به‌عنوان يك پروژه ملي است كه به‌صورت آنلاين امكان برقراري ارتباط بين سازمان و شركت‌كنندگان در مزايده را فراهم مي‌كند.
مديرعامل سازمان جمع‌آوري و فروش اموال تمليكي اضافه كرد: اين سيستم پيش از اين نيز در سازمان فعال بود، اما صرفاً جنبه اطلاع‌رساني داشت و اكنون كل فرآيند مزايده ازجمله پرداخت، ثبت‌نام، دريافت اطلاعات و ارائه پيشنهادها به‌صورت الكترونيكي صورت خواهد گرفت.
وي اظهارداشت: اين سيستم كه يكي از كارهاي بزرگ در سازمان جمع‌آوري و فروش اموال تمليكي است سال آينده به بهره‌برداري خواهد رسيد.
محمدي در ادامه همين بحث استفاده از فناوري اطلاعات را يكي از اولويت كاري سازمان اموال تمليكي خواند و تأكيد كرد: تمام رويه‌هاي اين سازمان در سال آينده مكانيزه و تلاش خواهد شد تا از اين نظر در بين ساير سازمان‌ها سرآمد باشد.
وي در بخش ديگري از سخنان خود به توسعه فعاليت‌ها و مأموريت‌هاي سازمان اموال تمليكي در خلال ماه‌هاي اخير اشاره كرد و از عضويت اين سازمان در ستاد مركزي مبارزه با قاچاق كالا و ارز و سازمان تحويل‌گيرنده كالاهاي مشكوفه قاچاق به‌عنوان دو مسئوليت جديد نام برد و گفت: با توجه اين تحولات و نقش‌هاي تازه‌اي كه براي سازمان در نظر گرفته شده است، ما بيش از هر زمان ديگر نيازمند تأمين تجهيزات و اصلاح زيرساخت‌ها هستيم و اميدواريم با كمك مسئولان امر، به‌ويژه مجلس و دولت محترم بتوانيم وظايف يادشده را به‌نحو حسن انجام دهيم.
مديرعامل سازمان جمع‌آوري و فروش اموال تمليكي خطاب به كاركنان اين سازمان گفت: امروز نگاه ما به سازمان نگاهي مثبت و اراده‌مان براي تحقق طرح و پروژه‌هايي كه پيش‌رو داريم بسيار جدي است. به همين دليل براي رسيدن به اهداف و برنامه‌هاي خود بايد به‌طور مضاعف تلاش كنيم.
محمدي با تأكيد بر اينكه بيش از هر زمان ديگر نيازمند همت و تلاش همه همكاران هستيم تا بتوانيم نقش و جايگاه برجسته‌اي در اقتصاد كشور داشته باشيم، افزود: حركت در جهت حفظ منافع سازماني، نزديك كردن سلايق، حميت درون‌سازماني و همدلي و همفكري از عوامل مؤثر در دستيابي به اين امر مهم است و يكي از نتايج ملموس آن بهبود عملكرد و رسيدن به سوددهي هر چه بيشتر سازمان خواهد بود.
مديرعامل سازمان اموال تمليكي اضافه كرد: طي يك سال اخير تلاش وافري شده است تا علي‌رغم كمبود امكانات و منابع موجود، در زمينه تأمين رفاه و معيشت كاركنان قدم‌هايي برداشته و در عين حال فضاي همدلي، تفاهم و همكاري در سازمان حاكم شود كه خوشبختانه در اين زمينه به موفقيت‌هاي خوبي نيز رسيده‌ايم، اما به‌طور قطع نيازمند كوشش‌هاي بيشتري هستيم و معتقديم نيروي انساني به عنوان سرمايه‌هاي اصلي سازمان بايد بيش از گذشته مورد توجه و عنايت قرار گيرد.
وي تصريح كرد: امروز فضاي سازمان براي تعالي بسيار آماده است و همه ما بايد كوشش كنيم تا با بالا بردن سرعت كار، بهينه‌سازي رويه‌ها، احصاي فرآيندها و برنامه‌ريزي دقيق و مدون كه مسلماً با دست تواناي كاركنان محقق خواهد شد، سازمان اموال تمليكي را در جايگاه واقعي خود قرار دهيم.
محمدي همچنين با تأكيد بر ضرورت توسعه آموزش در بين كاركنان، از تدوين تقويم آموزشي سازمان خبر داد و گفت: تاكنون دوره‌هاي آموزشي زيادي برگزار شده، اما در اين بخش نيازمند افزايش دوره‌ها هستيم و طبق برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده قرار است سال آينده يك برنامه كامل و مدون آموزشي تدوين شود.
مديرعامل سازمان اموال تمليكي در پايان با اشاره به اينكه با وجود اقدامات و تلاش صورت گرفته در جهت تعالي و پيشرفت سازمان هنوز در ابتداي راه قرار داريم، خواستار افزايش همكاري و مساعدت همه كاركنان سازمان شد و اظهارداشت: براي تعالي بخشيدن و ارتقاي جايگاه سازمان، از بالاترين تا پايين‌ترين فرد بايد با انگيزه و تلاش بيشتر وارد ميدان خدمت شود كه در اين صورت آثار مثبت آن در همه لايه‌هاي سازمان پديدار خواهد شد.

 

امتیاز به خبر :