Menu

اخبار

شرایط اخذ تضامین معتبر بانکی و ملکی معتبر

شرایط اخذ تضمین وفق ماده 7 آئین نامه مواد 55 و 56 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز

 ماده 7: فروش کالاهای قاچاق مشکوفه به شرط صادرات مطابق قوانین و مقررات مربوطه و با اخذ تضمین معتبر وجه نقد ، ضمانت نامه های بانکی و وثیقه ملکی مبنی بر عدم فروش و توزیع و عرضه در داخل کشور این کالاها در قالب شرط ضمن عقد به شرح زیر انجام می شود:

الف) درخصوص کالاهای مجاز دو برابر ارزش کالا .

ب) درخصوص کالاهای مجاز مشروط سه برابر ارزش کالا.

پ) درخصوص کالاهای یارانه ای چهار برابر ارزش کالا.

ت- درخصوص کالاهای ممنوعه از چهار تا ده برابر ارزش کالا.

تبصره1- درصورت عدم انجام تعهد فوق در موعد مقرر ، وثایق سپرده شده به نفع دولت ضبط می شود. در این صورت کالا مطابق مقررات این آیین نامه مجدداً در فرآیند فروش به شرط صادرات قرار می گیرد.

تبصره 2-کالاهای موضوع این ماده پس از فروش ، با نظارت سازمان و توسط خریدار مستقیماً به گمرک معرفی و جهت صادرات منتقل می گردد. جزئیات چگونگی اجرای این تبصره به موجب دستورالعملی است که توسط سازمان با همکاری گمرک تهیه وبه تصویب ستاد خواهد رسید.

تبصره 3- تضامین سپرده شده توسط خریداران کالا ، پس از ارایه رسید قبض انبار مبنی بر تحویل کالا به انبارهای گمرکی یا مناطق آزاد تجاری –صنعتی و ویژه اقتصادی و استعلام صحت اسناد ارایه شده از مراجع صادر کننده آنها، به صاحب آن مسترد خواهد شد.

تبصره 4-درج عبارت «فروش به شرط صادرات» در اسناد فروش صادره از سوی سازمان درخصوص کالاهای موضوع این ماده الزامی است.

تبصره 5-صادرات کالاهای موضوع این ماده لزوماً باید به خارج از کشور باشد و مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی به عنوان مقصد صادراتی محسوب نمی گردند.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

محمدصادق کریمی
محمدصادق کریمی دوشنبه, 03 اردیبهشت,1397 02:37
با سلام من از شرکت کنندگان قدیمی مزایده های سازمان میباشم،بعد از فرایند صادرات به هیچ وجه در هیچکدام از مزایده ها شرکت نکردم و کسانی مثل شرکت کنندگان تهران و تعدادی دیگر از استان های زنجان و کرمانشاه و همدان ...کسانی هستند که با طرح جدید تمام سرمایه ی خود را از دست داده اند ،چون این اجناس با کارتن پاره و ضرب دیده بدرد صادرات نمیخورد در نتیجه این جنس ها مجددا با همان وضع اسفبار دوبار به کشور بازمیگرد تازه اگر از دست دلالان بتوانی نجاتشان دهی و ان افراد باخدا باشند و دبه نزنند، با این وضع کسی حاضر نیست برای صادرات در مزایده شرکت کند لذا خواهشمند است جهت فروش داخل اقدام مقتضی بعمل اید.به گواه کارشناسان کالای قاچاق فروخته شده توسط سازمان نیم درصد از کل کالای قاچاق نیست ،که بخواهید با اینکار مشکلی را حل کنید اتفاقا برعکس درامد سازمان و دولت را با این اقدام اشتباه به زیان دهی رساندید ،در اخر شما هم به دولت و سازمان و کسانیکه ازاین راه شرکت در مزایده امرار معاش میکردند ضربه ی جبران ناپذیری وارد کردید و نزدیک دو سال است تعدادی را از کار بیکار کردید،لذا از طریق ازمون و خطا در این دوسال باید از لحاظ کارشناسی به دستاوردهای خوبی در این زمینه میرسیدید که ایا این کار صرفه ی اقتصادی داشته یا نه؟؟؟چون تا اینجا که هم برای سازمان و هم شرکت کنندگان در مزایده هیچ فایده ایی نداشته..و باید هر چه زودتر در این زمینه تصمیم عاقلانه ایی گرفته شود با سپاس فراوان
علی
علی جمعه, 07 اردیبهشت,1397 11:00
با سلام . متاسفانه در خصوص اقلام منقول به خصوص خودرو ها نزدیک به 90 درصد خودرو ها در پارکینگ ها اکثر قطعاتشون توسط افراد ثالث به سرقت رفته اند
عسکر علی شقاقی
عسکر علی شقاقی پنجشنبه, 13 اردیبهشت,1397 10:29
این جانب کاملا با نظر جناب کریمی موافقم
ivpyacvm
ivpyacvm چهارشنبه, 09 خرداد,1397 21:33
1
cuehbueq
cuehbueq چهارشنبه, 09 خرداد,1397 22:25
1
cuehbueq
cuehbueq چهارشنبه, 09 خرداد,1397 22:26
1
ivpyacvm
ivpyacvm چهارشنبه, 09 خرداد,1397 23:15
1
gbqfyhfx
gbqfyhfx چهارشنبه, 09 خرداد,1397 23:16
1
cuehbueq
cuehbueq پنجشنبه, 10 خرداد,1397 00:50
1
cuehbueq
cuehbueq پنجشنبه, 10 خرداد,1397 00:51
1