Menu

اخبار سازمان

ضرورت تسریع در تعیین تکلیف کالاهای موجود در انبارهای اموال تملیکی کردستان

ضرورت تسریع در تعیین تکلیف کالاهای موجود در انبارهای اموال تملیکی کردستان

معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان عنوان کرد:
ضرورت تسریع در تعیین تکلیف کالاهای موجود در انبارهای اموال تملیکی کردستان
معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان بر ضرورت تسریع در تعیین تکلیف کالاهای موجود در انبارهای اموال تملیکی استان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اموال تملیکی، به نقل ازخبرگزاری فارس، علیرضا آشناگر پیش از ظهر امروز در هفتمین جلسه اصلی کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان اظهار کرد: 80 درصد ترانزیت از مرزهای کردستان، کالای مقصد است که مرز باشماق یکی از مرزهای زنده، پرتردد و پر فعالیت کشور است.
آشناگر گفت: چرخش کالا در سطح استان آزاد است اما برای خروج کالا از استان، برای حمایت از مردم که معمولا برای تهیه جهیزیه به بانه و مریوان سفر می‌کنند، اجازه خروج دو قلم لوازم خانگی داده شود.
وی اظهار کرد: واردات البسه و پوشاک با توجه به مصوبه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از نیمه دوم آذرماه امسال ممنوع شود.
معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان اذعان داشت: ممنوعیت واردات البسه به داخل کشور هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند چراکه مشابه آن در داخل تولید می‌شود کما اینکه مشکل اصلی تولیدکنندگان داخلی البسه، بحث واردات بی‌رویه است.
وی افزود: یکی از مشکلات جدی در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز، هزینه‌های نگهداری کالاهای ضبط شده در انبارهای سازمان اموال تملیکی است.
وی اظهار کرد: نباید اجازه دهیم کالاهایی موجود در انبارهای اموال تملیکی از بین برود بلکه باید در کوتاه‌ترین زمان تعیین‌تکلیف شوند.
معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان تاکید داشت: برای تجهیز مبادی ورودی و خروجی گمرکات طی فراخوانی از بخش خصوصی استفاده شود.
آشناگر خاطرنشان کرد: در گذشته گمرک زیاد موافق ورود بخش خصوصی نبود ولی الان با توجه به قانون واگذاری بخشی از فعالیت‌ها به بخش خصوصی، باید این مهم انجام شود.


امتیاز به خبر :