سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی

تاریخ: 22 آذر 1395

ميتوان بخشي از كالاهاي قاچاق را از طريق نهادهاي حمايتي در اختيار افراد نيازمند قرارداد

استاندار كردستان :
ميتوان بخشي از كالاهاي قاچاق را از طريق نهادهاي حمايتي در اختيار افراد نيازمند قرارداد

مديرعامل سازمان جمع آوري و فروش اموال تمليكي با استاندار كردستان ديدار و گفتگو كرد .
عبدالمحمد زاهدي استاندار كردستان در ديدار با مديرعامل سازمان جمع آوري و فروش اموال تمليكي  با اشاره به اهميت ماموريتهاي آن سازمان افزود : حساسيت بالايي براي وظايف سازمان اموال تمليكي وجود دارد ، چرا كه مسائل شرعي نيز در صيانت از اموال دولت و مردم در ماموريتهاي اين سازمان مورد توجه است .
زاهدي در ادامه افزود : مقابله با عرضه كالاهايي كه به سلامت مردم و جامعه آسيب ميزنند اعم از لوازم آرايشي ، دارو ، مواد غذايي و كالاهاي ممنوعه خط قرمز دستگاههاي حاكميتي است . 
وي تصريح كرد : تلاش كرده ايم مبادلات مرزي كالا به صورت كوله بري ، قانونمند شود و اين مبادله امكان صادرات كالاهاي مازاد توليد داخل را نيز فراهم ميكند . از سوي ديگر براي مبارزه با باندهاي بزرگ قاچاق كالا متمركز شده ايم كه قاچاق را به صورت سازمان يافته به انجام ميرسانند و ضربه اصلي را به اقتصاد كشور وارد ميكنند و تاكيد مقام معظم رهبري نيز ، مقابله با اين باندهاي قاچاق سازمان يافته است .
وي با اشاره به امكان عرضه كالاهاي قاچاق از طريق نهادهاي حمايتي به افراد نيازمند افزود : به نظر من ميتوان بخشي از كالاهاي قاچاق را در اختيار نهادهاي حمايتي قرار داد كه به دست افراد نيازمند برسانند ، چون بسياري از اقلام مصرفي از جمله پوشاك قاچاق ، كالاهاي از مد خارج شده برندهاي خارجي است و ميتوان با نظارت مراكز بهداشتي نسبت به عرضه اين پوشاك به اقشار نيازمند اقدام نمود .
در اين ديدار استاندار كردستان از تلاشهاي مجدانه و دقيق محمد اللهمرادي ، مدير اموال تمليكي آن استان قدرداني كرد .
امين دليري نيز ضمن قدرداني از حمايتهاي استاندار كردستان ،  به برنامه هاي پيش روي سازمان اشاره كرد و در تشريح ساختار نظارتي سازمان افزود : قانون گذار با توجه به اهميت ماموريتهاي سازمان اموال تمليكي حضور نمايندگان قواي مختلف و نيز حضور مستقيم دستگاههاي نظارتي را در اركان و فرآيندهاي سازماني پيش بيني كرده است .
مدير عامل سازمان اموال تمليكي با اشاره به برنامه ريزي هاي به عمل آمده براي صادرات كالاي قاچاق افزود : در ديدار اخير اعضاء هيات دولت با مقام معظم رهبري ، ايشان با صادرات مجدد كالاهاي قاچاق موافقت نمودند و سازمان اموال تمليكي نيز در راستاي اجراي آئين نامه مواد 55 و 56 قانون مبارزه با قاچاق كالا ، اقدامات لازم را در اين خصوص پيگيري مينمايد و با همكاري استانداران و اتاقهاي بازرگاني ، نسبت به بازصادرات كالاهاي قاچاق اقدام خواهد نمود .
وي در ادامه افزود : با توجه به ضرورت توسعه زير ساختهاي سازمان اموال تمليكي ، اقدام به خريد انبار متناسب با نيازهاي سازمان نموده ايم كه از آن جمله خريد يك باب انبار براي استان كردستان است كه در اين سفر افتتاح مي گردد . 
دليري بر تسريع صدور احكام قطعي پرونده هاي قاچاق در محاكم سازمان تعزيرات حكومتي تاكيد كرد و افزود : با صدور آراء قطعي پرونده هاي قاچاق نسبت به تعيين تكليف آن اقدام خواهد شد .